3D PÁSOVÉ PILY BEHRINGER

Flexibilní řešení řezání aditivně vyráběných kovových součástí

3D tisk se v moderní ekonomice stále více využívá. Pily ŘADY 3D byly vyvinuty pro řezání 3D tiskových desek v různých velikostech až do 1200 x 1200 mm. Garantovaná nejvyšší přesnost zajišťuje optimální výsledky řezání a zaručuje, že nedojde k poškození tiskové desky ani tiskových komponent. Využívají se modely vyrobené technologií SLM – Selective Laser Melting, DMLS – Direct Metal Laser Sintering, Xact Metal- Affordable Metal 3D Printing, EBM – Electron Beam Melting, DMP – Direct Metal Printing, LaserCUSING a obdobnými technologiemi pro aditivně vyráběné díly pomocí laserového spékání a natavování.

Aplikace sahají od automobilového, leteckého a energetického průmyslu po medicínské a vývojové oblasti – spolu s mnoha dalšími odvětvími, které efektivně využívají možnosti aditivní výroby pro širokou škálu požadavků. Kratší doba uvedení na trh, nižší spotřeba materiálu a více stupňů volnosti v designu jsou jen některé z důvodů, proč se 3D tisk kovových dílů stále více rozšiřuje.

 

Horizontální pásová pila HBE320-523 3D

Optimální výsledky řezání díky přesnosti a flexibilitě

HBE320-523 3D je pila pro 3D tisk, která řeže aditivně vyrobené součásti z tiskových desek v různých velikostech až do 500 x 300 mm s nejvyšší přesností řezu.

 

3D pila

Jednoduché nastavení nulového bodu 

Proces řezání je výrozně rychlejší než u drátových EDM strojů

Individuální upínací koncept ( např. hydraulické upínací jednotky ) 

Filtrace chladicí kapaliny

Výhody

+ Jednoduché nakládání a vyjímáni

Nejkratších časů ustavení je dosaženo, protože HBE320-523 3D je vybaven zařízením pro upínáni aditivně potištěných základních desek. Přítlačné desky lze snadno vložit do zařízeni ručně nebo pomocí kladkostroje, Ruční zarovnání s páskou není nutné.

+ Možnosti upínání podle požadavků zákazníka Držák

obrobku je standardně vybaven vzorem otvorů podle pláni zákazníka. Volitelné lze také přidat individuální možnosti upínáni, jako jsou hydraulické pákové svorky.

+ Pouzdro a odsávací systém (volitelně)

V závislosti na materiálu 3D tištěných součásti a použitém mazivu může vznikat prach nebo výpary, které se mohou dostat do okolního vzduchu. Abyste tomu zabránili, je vhodné použit kryt s připojeným odsávacím systémem, který účinné filtruje ze vzduchu prach i aerosoly.

+ Citlivá regulace rezného tlaku BEHRINGER

zvyšuje řezný výkon při řezání 3D tištěných součástí, protože automaticky přizpůsobuje posuv pily stroje měnícím se průřezům materiálu. Díky uspořádáni přímo na zadní straně pilového pásu systém rychle a přesně reguluje.

+ System dorazu nulového bodu

Inteligentním řešením pro zarovnání potištěných panelů pod linii pily je standardní systém dorazu nulového bodu. Vzhledem tomu, že povrch panelu slouží jako referenční pro umístěni, nemusíte pilu znovu nastavovat, když se panely ztenčují.

+ Čištění chladicí kapaliny

Standardní filtrační jednotka čistí chladící emulzi od částic a zbytků prášku, které se uvolňují při řezání tištěných součástí. To výrazně zvyšuje životnost chladící kapaliny.

+ Mikronástřikový systém (volitelné)

V závislosti na materiálu 3D tištěných komponent je nutné zpracování s minimálním množstvím lubrikačního systému. Pilový pás je neustále smáčen řezným olejem přes dvě trysky. To zaručuje dlouhou životnost pilového pásu a čisté pracovní prostředí.

+ Elektricky poháněný kartáč na třísky

s rychlovýměnným zařízením BEHRINGER pro výměnu kartáčů bez použití nářadí. Díky speciálnímu přítlačnému úhlu jsou ušetřeny zuby pilového pásu.

 

Vertikální pásová pila LPS-T 3D

Individuální řešení pro tištěné komponenty. Přesné řezy pro aditivně vyráběné součásti.

LPS-T 3D od BEHRINGER odděluje aditivně vyrobené komponenty z tiskových desek v různých velikostech až do 850 x 650 mm (volitelně až do 1 200 x 1 200 mm )  s nejvyšší přesností řezu.

Individuální výroba základní desky dle požadavků zákazníka nabízí vysokou flexibilitu při řezání 3D tiskových desek v různých velikostech a tvarech. Díky pohyblivému nosnému stolu a NC-řízenému zařízení lze i těžké 3D tiskové desky snadno nakládat a vykládat pomocí kladky.

Pro optimální přizpůsobení řezacího systému procesu nabízí BEHRINGER různé možnosti, jako je skříň stroje s možností odsávání, mazání minimálním množstvím a individuální možnosti upínání podle požadavků zákazníka.

Zařízení s NC polohováním

Kryt stroje

Výhody

+ Jednoduché nakládání a vykládání

Nejkratších časů ustavení je dosaženo, protože LPS-T 3D je vybaven NC-řízeným zařízením pro upínání aditivně potištěných základních desek. I těžké tištěné panely lze do zařízení snadno vložit shora pomoci kladkostroje.

+ Pouzdro a odsávaci systém (volitelně)

V závislosti na materiálu 3D tištěných součásti a použitém mazivu může vznikat prach nebo výpary, které se mohou dostat da okolního vzduchu. Abyste tomu zabránili, je vhodné použit kryt s připojeným odsávacím systémem, který účinně filtruje ze vzduchu prach i aerosoly.

+ Mikronástrikový systém (volitelně)

V závislosti na materiálu 3D tištěných komponent je nutné zpracování s minimálním množstvím lubrikačního systému. Pilový pás je neustále smáčen řezným olejem přes dvě trysky. To zaručuje dlouhou životnost pilového pásu a čisté pracovní prostředí.

+ Bezkonkurenční přesnost a řezný výkon

Vysoká přesnost rezu, hladkost a dlouhá životnost pásu jsou způsobeny speciální konstrukcí rámu pily, která je odolná proti zkroucen Jedinečná vlastnost: Silové zavedeni pilového posuvu přímo pod rozhraní.

Pohyblivý stůl na materiál

Pro snadné nakládání a vykládání pomoci jeřábu lze stůl na materiál vysunout od pilové jednotky.

Poháněné duplexní kartáče na třísky

účinně čistí pilový pás a prodlužují tak životnost nástroje. Kartáče se automaticky přizpůsobují pilovému pásu a zajišťují konzistentní čistící výkon.

+ Automatické polohování přítlačné desky

Po upnuti přítlačné desky probíhá vyrovnaní k pilovému pásu plně automaticky. Po zadní tloušťky panelu v ovladači umístí NC osa zařízení vzhledem k linii řazání.

+ Čistění chladicí kapaliny

Standardní filtrační jednotka čistí chladící emulzi od částic a zbytků prášku, které se uvolňují při řezání tištěných součásti. To výrazně zvyšuje životnost chladící kapaliny.

+ Servoposuv s regulaci lezného tlaku

Použitím servoposuvu BEHRINGER je generován neustály odvod třísek a je lépe využita účinnost moderních pilových pásů. Rychlá odezva na senzorový systém regulace řezného tlaku zvyšuje řezný výkon při řezání 3D tištěných součástí protože automaticky přizpůsobuje pilový posuv stroje měnícím se průřezům materiálu. Díky uspořádání přímo na zadní straně pilového pásu systém rychle a přesně reguluje.

+ Rychlá výměna pilového pásu

zajišťuje nejkratší časy seřízení. Pilový pás lze uvést do měnící se polohy pouze ve dvou a třech krocích.

+ Díly pro vedení řemenu z šedé litiny

vyrábí BEHRINGER a zajišťují tlumení vibrací přímo na rozhraní a tím i zvýšení životnosti nástroje.

+ Kompaktní

Díky kompaktním rozměrům lze stolní pásovou pilu postavit i ve stísněných prostorách.

apartment BRUKO Technologie s.r.o.

place Václavkova 509/26
160 00 - Praha 6
Česká republika

Lenka Štanclová - obchodní oddělení, náhradní díly, servisy
phone_android +420 733 715 555
local_post_office lenka.stanclova@brukotechnologie.cz

Ing. Jindřich Koubek - prodej nových strojů
phone_android +420 727 885 399
local_post_office jindrich.koubek@brukotechnologie.cz

REFERENCE

V současné době patří mezi naše odběratele více než 200 společností v ČR a SR. V případě zájmu je možno domluvit nezávazný termín přímo v provozu u zákazníka.

skoda   ferona   ckd   kondor   tz