bruko bruko bruko bruko

KOTOUČOVÉ PILY BEHRINGER EISELE

Silné stránky kotoučových pil Behringer Eisele včetně některých opcí:

Společnost BEHRINGER EISELE GmbH produkuje široký rozsah kotoučových pil: ruční kotoučové pily, poloautomatické kotoučové pily, automatické kotoučové pily.

Konstrukčně je můžeme rozdělit na kotoučové pily standardní, kotoučové pily pro řezání pod úhlem, kotoučové pily se spodním výsuvem, kotoučové pily pro řezání s karbidovými řeznými kotouči, které jsou velmi výkonné.

Dle řezných materiálů pak na standardní kotoučové pily pro řezání plných materiálů a profilů, kotoučové pily pro řezání hliníku a jeho slitin, případně mědi a jejich slitin a dále na výkonné kotoučové pily a řezání výkovků, niklových slitin, nerez ocelí, řezání materiálů jako je titan, hastelloy, duplex, triplex, Domex, nástrojové oceli atd.

TUHÝ RÁM, STOJINA , SVĚRÁK, OTOČNÝ STŮL jsou převážně vyrobeny z litiny. Proto jsou pily Behringer Eisele odolné vůči zatížení při řezání , vynikají přesností řezání, rychlým utlumením vibrací, a tak má jejich design předpoklad pro zajištění vysoké životnosti jak u pil, tak i u řezných kotoučů i vzhledem ke snaze vždy minimalizovat házivost kotouče a maximalizovat výkon řezání.

VLASTNÍ SLÉVÁRNA - Litinové prvky jsou ze slévárny společnosti Behringer.

SNIŽOVÁNÍ VIBRACÍ Litinové konstrukční prvky daleko rychleji utlumí vibrace než běžně používané svařované ocelové stojiny a jiné nosné elementy. Je to dané modulem pružnosti materiálu.

ŘÍDICÍ SYSTÉM AUTOMATŮ : B&R nebo SIEMENS S7 ( případně nové aktualizace ) , připravenost pro PRŮMYSL 4.0 ( INDUSTRY 4.0 )

OTOČNÝ STŮL - tuhý a robustní otočný stůl z litiny zaručuje přesnost řezu. Nastavení úhlu je buď ruční, poloautomatické nebo automatické, upínání pak tomu také odpovídá.

PODAVAČ SE SVĚRÁKEM - automat

Pohyb podavače je prováděn přes kuličkový šroub s minimalizací vůli pomocí předepnutí vodítek, je řízen přes motor s převodovkou, čelisti svěráku jsou ovládány pneumaticky, hydraulicky nebo i servem.

PŘESNOST NASTAVENÍ ÚHLU - automat

Automatické polohování přes klávesnici, LCD displej a DC terminál. Přesnost nastavení 0,1 °.

ŘEZANÉ MATERIÁLY Kotoučové pily BEHRINGER EISELE jsou dle účelu konstruovány jednak pro řezání běžných kovových a nekovových materiálů, ale speciální řady jsou určeny pro aplikace řezání hliníku a jeho slitin a další řada kotoučových pil je vyvinuta pro řezání tvrdých a houževnatých materiálů.

Hlavně u automatů:

 • AUTOMATICKÉ ROZEZNÁNÍ ZAČÁTKU MATERIÁLU
 • ROZŠÍŘENÍ ŘEZNÉHO KANÁLU
 • ŘEZÁNÍ KOTOUČI S KARBIDOVÝM OZUBENÍM ( TVRDOKOVOVÉ OZUBENÍ ) -u vybraných modelů
 • ODSKOK MATERIÁLU OD NULOVÉ OSY ( HRANY ) do strany a vzhůru před posuvem materiálu pomocí podavače
 • TLUMIČ CHVĚNÍ KOTOUČE - Blade Vibration Absorber BVA – u vybraných modelů

Výhoda: s pevným nastavením bez přestavby pro 3 průměry pilového kotouče a nastavitelný pro jednotlivé tloušťky kotoučů pomocí kola u pohonu kartáčů

 

CHLAZENÍ KOTOUČETROJÍ ZPŮSOB CHLAZENÍ KOTOUČE s možností jejich kombinace - - u vybraných modelů

může docílit maximálního zvýšení výkonu, jakož i zlepšení životnosti pilového kotouče:

 • Kapalinové chlazení – emulze
 • Tryskové chlazení – olejový film na kotouči
 • Vzduchové chlazení Vortex ( za minusových teplot ) pro dělení za sucha
 • Emulzní chlazení s přídavným vzduchovým chlazením Vortex
 • Tryskové chlazení s přídavným vzduchovým chlazením
 • Integrované emulzní chlazení standardní navíc s tryskami na BVA )

ROBOT INTERFACE Díly budou odebírány robotem, který bude poskytnut zákazníkem nebo dodavatelem řezací linky, včetně připojení na pracoviště, včetně PN/ PN připojení . Výměna jak dat Robota tak i E – stop přes profi bezpečnostní protokol.

Včetně bezpečnostní validace dle EN ISO 13849-2.

PERIFERIE jako např. ZAKLADAČE materiálu, PŘÍČNÉ DOPRAVNÍKY pro materiál, VSTUPNÍ ZÁSOBNÍKY pro materiál, ODBAVOVACÍ KLEŠTĚ ( Kleště jsou také vybaveny funkcí „řízená nulová osa“ a pohyb uskutečněn přes servo pohon ), TŘÍDĚNÍ MATERIÁLU PO ŘEZU atd.

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY - Ochranná zařízení obecně pro autoamtizaci řezání

konstrukce stroje odpovídá DIN 13898 EG 2006/42/EG i dalším platným harmonickým normám a ustanovením, souvisejících s 2006/42/EG.

VZDÁLENÁ ÚDRŽBA - TELEMAINTENANCE

Katalogy a TECHNICKÉ PARAMETRY KE STAŽENÍ

Zanechte nám svůj e-mail a obratem vám zašleme odkaz ke stažení katalogu: